Opettajat

Sähköpostia voi lähettää opettajille muodossa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi
Rehtorille ja virka-apulaisrehtorille osoite muodossa etunimi.sukunimi@vantaa.fi

 

Arokannas Elina, rehtori, 043 827 2331
Danska Jari, virka-apulaisrehtori, tietotekniikka 040 581 8948
Airaksinen Matti, kuvataide, radiotyö
Damskägg Mari, psykologia, uskonto
Dantin Johanna, opinto-ohjaaja
Engelbarth Susanna, maantiede, biologia
Granat Petteri, historia, yhteiskuntaoppi, filosofia
Haukka Anni-Kaisa, musiikki
Herranen Minna, opinto-ohjaaja
Hämäläinen Elina, äidinkieli ja kirjallisuus
Hämäläinen Tomi, musiikki
Jääskeläinen Jaana, 10-luokka
Kaikumo Bjarki, äänitekniikka
Kalmari Marko, kuvataide, medialinjan johtaja
Kantonen Virpi, englanti, psykologia
Karhunen Mika, musiikki
Karosto Leeni, opinto-ohjaus
Kervinen Antti, salibandyvalmennus
Kivinen Annika, englanti, ruotsi
Kokkila Tero, matematiikka
Kopra Sari, yhteiskuntaoppi, historia, psykologia
Korkea-aho Jukka, fysiikka
Koskimäki Paula, äidinkieli ja kirjallisuus
Kuntanen Stina, äidinkieli ja kirjallisuus
Laakso Oona. matematiikka
Lampela Johanna, äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Lehto Hanna, psykologia, filosofia
Lehtonen Juha, piano
Leinonen Harri, matematiikka, fysiikka
Lento Taina, venäjä, englanti
Leskinen Eeva-Liisa, islamin uskonto
Liljestrand Marcus, valo- ja videotekniikka
Lingman Tommi, jalkapallovalmennus
Manninen Jane, musikaalin tuottaja
Melasalmi Nina, klassinen laulu
Metsoila Markku, kemia, matematiikka
Metsälä Susanna, teatteri-ilmaisu, musiikkiteatteri
Myller Sini, englanti
Myllö Mika, liikunta, terveystieto
Männistö-Luomanen Satu, ranska, englanti, italia
Niemi-Nikkola Anna, matematiikka
Nirvi Riikka, saksa, ruotsi
Nurmi Hilkka-Roosa, espanja, englanti
Parkkonen Markku, fysiikka (virkavapaa)
Pekkala Tuovi, historia
Pernaa Valto, ruotsi
Pesonen Henna, äidinkieli ja kirjallisuus
Raatikainen Veera, pop/jazzlaulu
Rajamäki Tiina, äidinkieli ja kirjallisuus
Rantalainen Tarja, liikunta, terveystieto
Rantamaa Arto, latina
Rautio Pekka, rock-musiikki, äänitekniikka
Repo Inkeri, matematiikka
Riikonen Seppo, kitara, basso
Rinkiö Jonna, opinto-ohjaaja
Rilla Janne, historia, yhteiskuntaoppi, uskonto
Robledinos Adela, espanja, ranska
Ryynänen Miina, biologia, maantiede
Saarelainen Niina, vapaa säestys 
Salonen Clas, matematiikka
Seppänen Mikko, historia, filosofia 
Skarp Noora, kemia, matematiikka
Sopanen Anssi, rummut
Sorjonen Jukka, matematiikka, fysiikka
Suomela Matti, musiikkilukion johtaja 
Suomi Heli-Maria, musiikki 
Suomi Tatu, matematiikka, tietotekniikka
Suomi Sari, biologia, maantiede
Talala Mari, trumpetti, pasuuna
Talka Heidi, ruotsi, saksa 
Thomsson Frans, saksofoni
Tikkanen Tuija, äidinkieli ja kirjallisuus, mediailmaisu 
Troberg Maarit, ruotsi 
Tuukkanen Paula, viulu 
Umehara-Sorsa Hiromi, japani
Valtonen Ilari, opinto-ohjaaja 
Vartiainen Riku, sello
Vehmanen Jonna, musiikki-, kamari-, ja mieskuoro, laulu- ja kamariyhtyeet
Vuorio Nina, erityisopettaja
Wichmann Lotta, tanssilukion johtaja
Yrjänheikki Olli-Pekka, jääkiekkovalmennus
Österman Kirsti, matematiikka